ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
İnsanın Beş Düşmanı
30.06.2015

Rahman ve Rahim olan Hazreti Allah cc adıyla.

Hamd alemleri yoktan var eden, Yüce Allah’a cc. salat ve selam Onun Habibi Efendimiz  sallahu aleyhi vesellem’e , O’nun aline, ashabına, ahbabına, ve bu Muhammedî sevdaya sevdalanan tüm inanlara olsun.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu haftaki dersimizde, bizleri Rabbimizden uzaklaştıran, gönül âlemimizi tarumar eden, bizim Rabbimize hakiki manada kulluk etmemize engel olan, İslam davasına daha verimli hizmet etmemizi engelleyen; beş ana düşmanı tanıyacağız. Nasıl ki, bir kimse, düşmanını tanırsa, onunla nasıl mücadele edeceğini bilir ve ona göre tedbir alır. İşte bu gün biz de evvela bu beş düşmanı tanıyacağız ve onlarla nasıl bir mücadele vereceğimizi ve nasıl tedbir alacağımızı öğreneceğiz.

Bu konuyu son devrin yetiştirdiği, dergâhından Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar ve binlerce âlim ulama yetiştiren, dava adamı, gönül eri,  Muhterem Şeyh Mehmet Zahid Kotku (k.s.)  Hazretleri şöyle açıklıyor;

 
Orucun Sevabını Azaltan Şeyler / Cuma Sohbeti
26.06.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Hazreti Allah cc, salat ve selam O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa -sallâllâhu aleyhi ve sellem- e selam onun aline, ashabına, ahbabına, ve tüm ümmeti Muhammed’e.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri böylesine feyizli,  böylesine rahmet pınarlarının cuş’a geldiği bir ramazan ayının cumasında bir araya getiren Mevla’mıza, ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Öyle ki, evveli rahmet, ortası bereket, sonu da cehennemden kurtuluş olan, af, mağfiret, bereket, rahmet, ayı ramazanı şerifi idrak ediyoruz. Rabbimiz ramazanı şeriften hakkıyla istifade edenlerden eylesin. Amin.

Kardeşlerim,

Ramazan demek, kirlenen, gönül âlemimize manevi bakım, onarım yapmak demektir. Yüce Allah cc.kullarına olan rahmetinin, merhametinin bir tecellisi olarak, ramazanı şerifte bizlerin hem zahiren, hem de batınen temizlenmemizi, arınmamızı, berraklaşmamızı, hem maddi hem de manevi bütün günah, isyan, hata, yani bizi rabbimizden uzaklaştıran ne varsa hepsinden kurtulmamız için bir fırsat vermiştir.

 

Bedenin Zekatı Oruç
18.06.2015

Allah Resûlü buyuruyor:

“Oruç cehenneme karşı bir siper mâsiyetlere yani günahlara karşı bir kalkandır. O halde oruçlu kötü söz söylemesin câhilliğe kapılmasın. Eğer bir kimse kendisiyle döğüşür yahut ona söverse derhal iki defâ “Gerçek ben oruçluyum!” desin. Rûhum kudreti elinde bulunan Allâh’a yemin ederim ki, oruçlunun ağzının açlıktan kokması Allah indinde misk kokusundan daha hoş ve temizdir.

Cenâb-ı Hakk şöyle buyurdu: Oruçlu kimse sırf Ben’im için yemesini içmesini, şehvetini terk etmiştir. Oruç, Ben’imdir ve onun sayıya gelmeyen mükâfatını Ben vereceğim. Halbuki diğer ibâdetlerin sevabı on misliyle ödenir.” (Buhârî)

Ramazan orucuna sabır orucu denilmiştir. Sabrın ecri ise Kur’ân-ı Kerîm’in Zümer Sûresi 10. âyetine göre hesapsız olarak verilecektir:

 
Ramazan Ayı Geldi
17.06.2015

Unuttuğumuz Hasletler
16.06.2015

Aziz kardeşlerim,

Rahmetiyle bizleri kuşatan yüce Mevlamız, kullarının cennete gitmeleri için adeta çırpınmaktadır. Yani, Rabbimiz kullarının cennete girmeleri için sayısız sevap yolları ihsan etmiştir. Bugün bu sayısız hayır yollarından birkaç tanesinin müjdesini Efendimiz (s.a.v.) ‘ den öğreneceğiz. Rabbimiz amel etmeyi cümlemize nasip etsin. Âmin

Ebu Hüreyre (r.a.) Hazretleri Fahri Kâinat (s.a.v.)  Efendimizden şöyle rivayet ediyor:

“Her kim bir müminin dünya sıkıntılarından (üzüntülerinden)  bir sıkıntısını giderirse, Allah: O kimsenin kıyamet günü sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :