ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Milletimizin Başı Sağ Olsun..
06.09.2015

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan hain saldırıyı şiddetle kınıyor, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, şehitlerimizin  yakınlarına, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
 
Seyyid Muhammed Karamani (ks) Hoca Efendi
Asr-ı Saadette Çocuk Olmak./ Cuma Sohbeti
04.09.2015

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla,

Hamd, alemleri yoktan var eden, Hazreti Allah cc, Salat ve selam, O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallâllâhu aleyhi ve selleme, Selam O’nun temiz pak ehli beytine ashabına ve tüm ümmetine.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. Camilerimiz çocuk cıvıltılarıyla âdete cennet bahçesine döndü. Onları öyle gördükçe geleceğimize dair ümitlerimiz, gönül âlemimizi neşeye boğdu. Bu manzara yıllardır hasretini özlemini çektiğimiz bir olaydı. Camilerimiz, bu manada yıllardır çocuk sesine hasretti, bu konuda başta devlet yetkililerimiz olmak üzere tüm diyanet camiamızı ve emeği geçen tüm kardeşlerimi canı gönülden tebrik ediyor, Allah onlardan ebeden razı olsun diyorum.

Aziz kardeşlerim;

Camilerimizin neşesi olan bu yavrularımızı her zaman camide görmek arzumuzdur. Fakat zaman zaman üzülerek görmekteyim ki bu yavruların camilerimizde ki bazı muhteremler tarafından hırpalandığı, kalplerinin kırılarak camilerimizden uzaklaştırıldığını görmekteyiz. Bu hadiseler geleceğe dair umutlarımızı, hayallerimizi tarumar etmektedir.

Oysa bizim önderimiz, Sultanı Kibriya’mız sallâllâhu aleyhi ve sellem,bize bu konuda en büyük dersi veriyor. Gelin beraberce bakalım Efendimiz sallâllâhu aleyhi ve sellemin döneminde camide ses çıkaran, tabiri caiz ise yaramazlık yapan çocuklara Hazreti peygamber sallâllâhu aleyhi ve sellemEfendimiz ve ashabı kiram hazretı râdıyallahu ânhnasıl davranmışlar:

İbadetlerin Özü
02.09.2015

SEN YÂ RABBÎ!

Bir mü’minin, gönül âleminden bir rahmet tevzî etmesi îcâb eder. Yani;

Kibir, enâniyet, dedikodu, iftira, yalan, israf, cimrilik ve emsali kötü hâller, bertarâf edilecek.

Gönül, rûhânî istîdatlarla inkişâf ettirilecek. Gönüller; cömertlik, merhamet, şefkat, hizmet, tevâzu, edep, hayâ ve vakar gibi hasletlerle tezyin edilecek.

Kalbin, ilâhî kameranın altında olduğu, idrak ve şuur hâline gelecek.

Böylece rahmet insanında; rakik bir kalp, duygu derinliğine nâil olan bir gönül hâsıl olacak, «mârifetullah»tan nasipler alacak.

Hazret-i Mevlânâ’nın gönül merhalelerinde yaşadığı ve; «Hamdım, piştim ve yandım!» şeklinde ifade ettiği bir olgunluk eğitimi gerçekleşecek.

Hâsılı mü’min;

Rahmet insanı olacak.

Bulunduğu yere huzur veren bir karakter ve şahsiyet tevzî edecek.

Yaşadığı zaman ve mekânda, âlemlere rahmet olan Peygamber Efendimiz’in temsilcisi olmanın gayreti içinde olacak.

Benliğini bertarâf edecek, dâimâ; «Ben» yerine; «Sen yâ Rabbî!» ifadesi hâlinde olacak.

Kelime-i Tevhidin Fazileti
27.07.2015

Rahman ve Rahim olan Hazreti Allah cc adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Mevlamız Hazreti Allah cc ‘a,
Salat ve selam O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa –sallâllâhu aleyhi ve sellem–‘e,
Selam onun temiz ehli beytine, ashabına, ahbabına ve tüm ümmetine.

Pek Aziz Ve Muhterem Kardeşlerim,

Bir ehli irfan yapmış olduğu bütün ibadetlerinin, amellerinin mahiyetini çok iyi bilmelidir ve ona göre, aşkla ve şevkle Rabbine ibadet, kulluk etmelidir. Bir Müslüman yapmış olduğu zikrullahın manasını, mahiyetini iyi bilirse, o vakit daha güzel, daha feyizli, Allah’ı zikreder.  Onun için biz bu hafta ki dersimizde, her gün ferdi olarak, haftada ise devranı şerif olarak, icra ettiğimiz, kelimeyi tevhidin faziletinden bahsetmeye çalışacağız. Yüce mevlamız tesrini ziyade eylesin. Âmin.

 
Ölümü Düşünmek / Cuma sohbeti
24.07.2015

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc, Salat ve selam O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa –sallâllâhu aleyhi ve sellem–’e Selam O’nun temiz pak ehli beytine, ashabına ve tüm ümmetine.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu hafta ki dersimiz de ehli irfanın günlük virdi gibi görmesi gereken ve hiç aklından çıkarmaması lazım gelen: Aşkın Sultanı Veysel Karani Hazretlerinin ifadesiyle” Yattığın zaman ölümü yastığının altında, kalkıncaya karşında bil.”   ölümü düşünmek, ölümü hiçbir an aklımızdan çıkarmak gerektiğini, açıklayacağız.

 

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :