ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Kendisini İlgilendirmeyen Şeyleri Terk Etmek / Cuma sohbeti
10.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri, bu mübarek Cuma saatinde bir araya gelmemizi lütfeden Rabbimize sonsuz nihayetsiz Hamd-ü senalar olsun. Onun Habibi Resullerin mükemmeli olan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim,
Ebu hüreyre (r.a.) Hazretlerinin rivayet ettiği bir hadisi şerifte Efendiler Efendisi Resulullah (s.a.v.) şöyle buyuruyor;

“Kişinin kendisini ilgilendirmeyen şeyleri terk etmesi Müslümanlığının güzel bir yönüdür.” 1

Kötü Arkadaşları Terk Etmek
08.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri yoktan var eden, varlığından haberdar eden, bizleri iman ve İslam nimetiyle nimetlendiren, Yüce Rabbimize sonsuz, nihayetsiz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi, Resullerin En Mükemmeli, Efendimiz, Önderimiz, Hazreti Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) e salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
Bu haftaki dersimizde, arkadaşlık ilişkilerimizin nasıl olması gerektiği ve kimlerle dostluk ve arkadaşlık kurmamız gerektiğini anlatmaya gayret edeceğiz.

Bir hadisi şerifte Efendimiz (s.a.v.)  iyi arkadaşla kötü arkadaşın arasında ki ince noktayı şu veciz ifadeleriyle bize bildirmektedir. Ebu Musa el-Eş’ari’ den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle  (s.a.v.) buyurmuştur;

 “İyi arkadaşla, kötü arkadaş misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir. Misk taşıyan, ya sana onu ikram eder, yahut sen ondan (miski) satın alırsın, ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise, ya elbiseni yakar, ya da ondan kötü bir koku duyarsın!” 1

Din Nasihattir / Cuma Sohbeti
03.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri, böyle mübarek bir günde, Cuma saatinde bir araya getiren Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e  sonsuz salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
Ebu Hüreyre (r.a.) ın rivayet ettiği bir hadisi şerifte Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyuruyor;

“Din nasihattir.”
Ashabı kiram (r.a.);
“Kime nasihattir ya Resulullah, dedik.”
Allah Resulü (s.a.v.) buyurdular ki;
“Allah’a, Kitabı’na, peygamberi ’ne, Müslümanların önderleri’ne ve tüm Müslümanlara.” 1

Allah için sevmek ve Allah için Buğzetmek / Cuma sohbeti
27.03.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, bizleri bu mübarek Cuma sabahında bir araya getiren yüce Mevla’mıza sonsuz Hamd-u senalar olsun. Onun Habibi Resullerin En Mükemmeli Olan Efendimiz (s.a.v.) e sonsuz salat ve selam olsun.

Aziz kardeşlerim,
Rivayet edildiğine göre, Allah cc, bir gün Musa (as) dedi ki;

-Ey Musa! Bu güne kadar benim için bir amel işledin mi?  Diye sordu.

Musa (a.s) ;
- Ey Rabbim! Ben senin için namaz kıldım, senin için oruç tuttum, senin için sadaka verdim ve seni zikrettim, dedi.

Gerçek Mü’min Kimdir?
20.03.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

Bizleri bu mübarek Cuma saatinde bir araya getiren yüce Mevla’mıza sonsuz  şükürler olsun. O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli Olan Efendimiz (s.a.v.) e sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim
Sultanımız Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretleri bir sohbetinde gerçek mümin nasıl olur? bize onu tarif ediyor. Biz de bugün Cuma sohbetimizde pir hazretlerinin dilinden, gerçek mümin kimdir, onu öğrenmiş olacağız. Yüce Mevlamız (c.c.) bizleri kendisine layık bir kul, habibine layık bir ümmet olmayı bizlere nasip eylesin. Amin.

Sultanımız Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretleri buyurdular,
Gerçek mümin, gönlü halktan, aileden, maldan ve evlattan kalben uzaklaşır.  Görünüşte onlarla meşgul gibi görünür ama kalbi daima Hakk’ın elçisini beklemektedir. O Hakk’ın kapısına ulaşmıştır. Zahirde aile efradıyla oturur fakat manen onlarla vedalaşmış ve onlardan ayrılmıştır. Mümin ebedi olarak vedalaşandır, o halk arasında oturursa da onlara ebediyen veda etmiştir. Onun bedeni halkla olsa bile onun ipi yaratıcı ile beraberdir.

 


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :