ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Program Katılım Duyurusu
09.12.2014

Hizmetkar hoca efendimiz, Seyyid Şeyh Muhammed Karamani(ks), Geylani ilim Kültrü ve Eğitim Vakfı tarafından yapılan özel davet üzerine, Gavsu'l-azam Seyyid Abdülkadir Geylani'yi(ra) Anma Programına katılacaklardır.

Geylani ilim Kültrü ve Eğitim Vakfı Anma Programı Afişi için tıklayın..

Gıybet Felaketiyle Savaşmalıyız
27.11.2014

Eğer insanlar gerçekleri açık ve cesur bir ortam da, eşit şartlar altında paylaşabilselerdi; yüzlerinden başka, gıyaplarında başka olmasalardı, savaşlar çıkmayacaktı; kavgalara, üzüntülere yer kalmayacaktı. Tüm felaketlerin, hatta ebedi kahroluşların ardın da, gıybet tohumlarını bulacaksınız…  Tüm kötülükler, gıybeti de beraberinde taşırlar.

Bu yazımız da, şu soruların cevaplarını arayacağız: gıybet nedir?  Gıybet biçimlerini nasıl sınıflandırabiliriz?  Gıybet neden ve ne kadar kötüdür?

Gıybet türleri

Burada öylesine gizli, iğrenç ve vebadan hızlı yayılma gücü olan bir hastalıktan söz ediyoruz ki, ondan kurtulmak ancak ısrarlı bir savaşın, derin bir içtenliğin eseri olabilir. Gıybet tuzağında tüm iyiliklerin yok olup olmadığını merak eden, konuşmalarını gözlemlemeli ve gıybet biçimleri üzerinde çok düşünmelidir.

Teslimiyet Ve Tevekkül
25.11.2014

Teslimiyet Ve Tevekkül

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Allah cc’a Salat ve selam, O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli, Efendimiz, Önderimiz ve Komutanımız Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘ e O’nun temiz ehli beytine, Ashabına, Ahbabına, Dost ve Yaranına ve gülistanın da yetişen Evliyasına Alim ve ulamasına onun davetine uyan ve kıyamete kadar uyacak olan ümmeti Muhammed’e olsun.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu hafta ki dersimizde teslimiyet ve tevekkül konusunu ele alacağız. Bir ehli irfanın teslimiyeti nasıl olmalı tevekkülü nasıl olmalı bunun ölçüleri nelerdir onu öğrenmiş olacağız.

Günahlar Hastalıktır
24.11.2014

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

Sultanımız Gavsul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) bir sohbetinde şöyle buyuruyor;

Yazıklar olsun sana!  Sen halini bana gizliyorsun, ama o gizlenecek durumda değildir. Bir de tutup dünya peşinde olduğun halde, ahirete talip olduğunu söylüyorsun. Kalbinde olan bu heves alnında yazılıdır, sırrın aşikârdır.  Elinde ki dinarın, altın kısmı gitmiş, gümüş kısmı kalmış sahte bir paradır.  Bana böyle sahtekârlıkla gelme, ben bunun gibi sahtekârlıkları çok gördüm.  Bana dürüst gel ki; bende o sahte parayı işleyeyim,  gümüşünü ortaya çıkarayım.   Geri kalanını atayım. Az olan iyi bir şey, çok olan kötü şeyden hayırlıdır. Altınını bana teslim et, ben basım ustasıyım,  zira benim yanım da bunu işleyecek aletlerim var.  Yaptığın riyadan, nifaktan dolayı tövbe et.  Bu yaptığın riya ve nifakları itiraf etmekten çekinme. İhlaslı kişilerin çoğu, daha önce münafık kişilerdi. 

Ümmeti Saran Gıybet Hastalığı
14.11.2014

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; bu akşamki dersimizde, Müslümanları çepeçevre saran, bir veba salgını gibi kuşatan, kronik bir hal almaya başlayan bir hastalıktan bahsedeceğim. 

Bu hastalık ümmeti Muhammedîn birliğini, beraberliğini,  kardeşliğini,  ülfetini güç ve kuvvetini, bir ve beraberce yapılması gereken ideallerini yok etmeyi hedefine almıştır.

Onun için bu hastalıkla hepimiz var gücümüzle mücadele etmeliyiz ki; Allah’ın rahmeti, Allah’ın mağfireti, Allah’ın feyz ve bereketi bizle beraber olsun.

Kıymetli kardeşlerim:

Bu hastalık gıybet hastalığıdır. Gerçekten de bu hastalık ümmeti sarmıştır. Eğer mücadele edilmez ise, aramız da ki; kardeşliği, birlik ve beraberliği, huzur ve güveni yok edecektir. Gelin Allah rızası için gıybetsiz bir gün geçirmeye gayret edelim. Gıybet eden kardeşlerimizi de kırmadan, incitmeden, uyaralım. Bu konuda ki; sorumluluklarımızı yerine getirelim.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :