ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Mahşerde Allah’ın Huzurunda Sorulacak Beş Sual
03.05.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Değerli kardeşlerim, bizleri Efendiler Efendisinin (s.a.v.)’in sofrası olan İrfan Meclisinde buluşturan Rabbimize sonsuz hamdolsun. Efendimiz (s.a.v.)’e sonsuz salât ve selam olsun. Bu Sohbetimizde Efendimiz (s.a.v.)’den hayat düsturları öğrenmeye devam edeceğiz.. Rabbimiz bizleri öğrendiklerini amel ederek taçlandıran, Allah’ı razı eden, Allah resulünü de memnun eden kullarından eylesin. Âmin.
En Hayırlı İnsan
19.04.2012
Bismillahirrahmanirrahim. Rahman ve rahim olan Allahın adıyla. Değerli kardeşlerim, yüce mevlamıza sonsuz hamd, Efendiler Efendisine sonsuz salât ve selam olsun. Bizleri bu akşam da, irfan meclisinde buluşturdu. Ne kadar hamd etsek şükretsek azdır. Bu akşam, Allah’ın Resulü Efendiler Efendisinden en hayırlı insan kimmiş onu öğreneceğiz. Rabbimiz bizleri öğrendiklerini amel ile ihlâs ile ziynetlendirenlerden eylesin.Âmin Abdullah Bin Büs’r El Eslemi (r.a.) Allah Resulünden(s.a.v.) şöyle rivayet ediyor; Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu; ‘İnsanların en hayırlısı, ömrü uzun, ameli de güzel olan kimsedir.’ (Tirmizi)
İslamda Sorumluluk Anlayışı
18.04.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allahın adıyla. Değerli kardeşlerim, yüce mevlamıza sonsuz hamdü-senalar olsun. Efendimize sonsuz saat ve selam olsun. Bizleri bu akşam da bu güzel mecliste bir araya getirdi. Her zaman olduğu gibi bu akşam da Efendimiz (s.a.v.) den hayat düsturları öğreneceğiz. Yüce mevlamız tesirini hayatımıza nakşederek göstersin inşallah. Amin. Abdullah ibnu Ömer ( r.a.) Efendimiz (s.a.v.) den şöyle rivayet ediyor; Allahın resulü (s.a.v.) şöyle buyurdular; ‘Hepiniz çobansınız ve hepiniz sürünüzden sorumlusunuz. Devlet reisi çobandır ve sürüsünden mesuldür. Erkek ailesinin çobanıdır ve sürüsünden ( hanımından ve çocuklarından ) sorumludur. Kadın, kocasının evinin çobanıdır o da sürüsünden ( evin idaresinden ve harcamalarından ) mesuldür. Hizmetçi efendisinin malının çobanıdır ve sürüsünden sorumludur.’ (Buhari, Müslim)
Mutluluğun Dört Anahtarı
17.04.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Kıymetli ve muhterem kardeşlerim,; Bu akşamki sohbetimizde, Efendiler Efendisinden mutluluğun dört anahtarını öğreneceğiz. Bir insanın hem dünya, hem de ahretini mamur edecek dört ana prensibini öğrenmiş olacağız inşallah. Hazreti Ali ( ra.) Efendimiz (s.a.v.) den şöyle rivayet ediyor; Allah’ın resulü (s.a.v.) şöyle buyurdular;
Geçim sıkıntıları, iş yorgunluğu günahlara kefarettir.
12.04.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Değerli kardeşlerim, Allah’ın selamı, rahmeti, mağfireti, bereketi, hepinizin ve tüm inananların üzerine olsun. Sevgili kardeşlerim, bu akşam da, her akşam olduğu gibi Efendiler Efendisinden (s.a.v.) hayat ölçüleri öğreneceğiz. Rabbimiz, bizlere bu ölçüler üzere yaşamayı, O’na layık ümmet olma şerefine ermeyi, cennette de komşusu olmayı nasip etsin..Amin. Ebu hüreyre (r.a.) anlatıyor; Allah resulü (s.a.v.) şöyle buyurdular “Günahlar içerisinde öyleleri vardır ki, onları ne namaz, ne abdest, ne hac, ne de umre temizler.”

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :