ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Fayda Vermeyen Pişmanlık
24.07.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla Elhamdullillahi rabbülalemin essalatu vesselamı ala resulununa Muhammed seyyidil mürselin imamul müttakin ve ala alihi ve ashabihi ve sellim. Kıymetli genç kardeşlerim bizleri bu Ramazanda’da bir araya getiren manevi hazzı hissettiren yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun. Kardeşlerim; hepimiz bu alemde misafiriz, hepmiz bir gün fani olacağız bu dünyada. Neyi seviyorsak bir gün hepsinden ayrılacağız. Hepsini burada bırakarak öbür aleme göç edeceğiz, tabiî ki bu göç esnasında yolculuk hazırlığını iyi yapanlar kazançlı, hazırlıksız olanlar ise hüsrana uğrayacaklardır. Onun içindir ki yüce mevlamız bu yolculuğa iyi hazırlanmamızı, bu yolculuğun geri dönüşü olmadığını bize hep Kelamı Kadiminde ve sevgili peygamberimizin hadisi şeriflerinde sık sık bizleri uyarmaktadır. İşte bu yolculuğa iyi hazırlanmanın yolu yüce Mevlamızın bizlere bahşetmiş olduğu ömür sermayemizi çok iyi kullanmaktan geçmektedir. Ömür yüce Allah’ın bizlere bahşettiği en büyük niğmettir. Bu büyük niğmetin kıymetini çok iyi bilmeli, ebedi saadetimiz için harcamalıyız. Ömrünü çok iyi değerlendirenler her iki âlemde de mutlu olacaklardır. Gaflet ile geçirenler ise tarifi mümkün olmayan bir pişmanlık içerisine düşeceklerdir. Şimdi bizde İrfan Meclisi’nin birer eri olarak sizlere bu fayda vermeyen pişmanlığı önceden hatırlatalım ki şimdiden sizlerde O vakit pişman olmamak için bir tedbir alın inşaallah.
Allah’ı (cc.) Hatırlamak
11.06.2012
Bismillahirrahmanirrahim Muhterem kardeşlerim; bu haftaki konumuz Allah’ ı cc. hatırlamak. En kısa ifadesiyle tasavvuf, Allah'tan gayrısından, kalben alaka ve irtibatı keserek yalnızca Allah cc. ile beraber olmaktır. Bütün vakitlerinde Allah cc. ile beraber yaşama sanatıdır. Kardeşlerim, Düşününüz ki bir gün içerisinde Allah'ı cc. hatırlayıp zikrettiğimiz vakitler sınırlıdır. Mesela meşguliyet olunca Allah'ı unutuyoruz. Meşguliyetler bizi daldırıyor. Mesela, insanlarla muhatap olduğumuzda da unutuyoruz. Sadece ibadet vakitlerinde Allah'ı hatırlıyoruz. Lakin bin türlü başka düşünceler de gelip gidiyor kalbimizden... Birisine daldığınızda ibadet vakti de olsa yine gaflet meydana geliyor. Bu da tam bir hatırlama sayılmaz. Hâlbuki Allah-u Teâlâ, her zaman ve her yerde kendisini zikretmeyi, içten yanarak anmayı emretmiş ve övmüştür. Hatta bir mübarek Ayet-i Kerimede, "Allah'ın öyle yiğit kulları vardır ki, ne ticaret ne başka bir şey onları zikrullah’tan alıkoyar." Ticaret onların zikirlerine mani olmaz, buyuruyor.
Allah’ın (cc) Ölçüsü
26.05.2012
Bismillahirrahmanirrahim. Değerli kardeşlerim ve abilerim, değerli Hizmetkar hoca efendimiz bu hafta şehir dışındaki kardeşlerimizin ziyaretinde olduğundan, bu haftaki sohbetimizi inşaallah vekaleten yapmaya gayret edeceğim. Allahü teâlâya sonsuz hamd, O'nun seçdiği ve sevdiği kullarına ve onların en üstünü olan Hz. Muhammed (SallallahuAleyhiVesselame) salât ve selâm, O'nun temiz ehl-i beytine, âdil, sâdık Eshâb-ı kirâmının “rıdvânullahi teâlâ aleyhim ecma’în” her birine hayrlı duâlar olsun.Amin. Sohbetimizde, iman ve amellerimizdeki ölçü nasıl olmalı, niyet ve ibadetlermizin Allah katında makbul olması için nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz. Hak teala cc. öğrendiklerimizle amel etmeyi nasip etsin. Amin.
Müslüman Üç Günden Fazla Küsemez
17.05.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allahın adıyla Muhterem kardeşlerim, bizleri bu güzel mecliste toplayan yüce rabbimize sonsuz hamd, O’nun habibi Efendiler Efendisine(s.a.v.) sonsuz salât, O’nun temiz ehl-i beytine, ashabına, ahbabına, bu nurlu davaya gönül veren tüm Allah dostlarına selam olsun. Sevgili kardeşlerim, bu haftaki sohbetimizde yine Efendimiz (s.a.v.) den hayat düsturları öğreneceğiz. Yüce mevlamız bizleri öğrendiklerini amelle taçlandıran ve Rabbini razı eden kullarından eylesin. Âmin. Allah resulu (s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor; ‘Bir Müslüman, üç günden fazla, din kardeşi ile küs durması helal olmaz.’ (Müslim) Yüce dinimiz İslamda, insanların arasındaki ilişkileri düzenleyen belli bazı kurallar vardır. Bu kuralların başında mümin kardeşini sevmek, saymak, hoş görmek, affetmek, ters davranışlarına karşı sabırlı ve özverili olmak gelir.
Haset Duygusu Güzel Amelleri Öldürür
16.05.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Kıymetli kardeşlerim, bizleri bu güzel mecliste toplayan yüce rabbimize sonsuz hamd, O’nun habibi Efendiler Efendisine(s.a.v.) sonsuz salât, O’nun temiz ehl-i beytine, ashabına, ahbabına, bu nurlu davaya gönül veren tüm Allah dostlarına selam olsun. Sevgili kardeşlerim, bu haftaki sohbetimizde yine Efendimiz (s.a.v.) den hayat düsturları öğreneceğiz. Yüce mevlamız bizleri öğrendiklerini amelle taçlandıran ve Rabbini razı eden kullarından eylesin. Âmin. Efendimiz (s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor; ‘İnsanlar birbirlerine haset duygusu içinde olmadıkça hayır üzeredirler.’ (Taberani) Sevgili kardeşlerim.; bu hadisi şerifimizde Efendimiz (s.a.v) bizleri haset konusunda uyarmaktadır. Bir Allah dostu, şu sözleriyle konumuza ışık tutmaktadır;

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :