ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Cünüplük Neden Haram? Cünüp Olan Kimse Neden Pis Sayılmıştır ?
28.01.2017

Rabbimiz, Maide Suresi 6. Ayette; Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi yıkayın; başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı da (yıkayın). Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız (cinsî birleşme yapmışsanız) ve bu hallerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve (dirseklere kadar) ellerinizi onunla mesh edin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz. 

Gusletmesi farz olan birisi, temizlik de yapar, bulaşık da yıkayabilir, yemek de yiyebilir. Fakat ağzını ve ellerini yıkamadan yemek yemesi mekruh olmakla beraber haram değildir. Gusülsüzlüğü bu gibi işlerine engel ve mâni olmaz.

Ancak, guslü bir namaz vakti geçirecek kadar geciktirmemek gerektiğini de âlimlerimiz ikaz yollu ihtar etmişlerdir. Çünkü, namaz vakti geçtiği halde gusletmemek, namazı kazaya bırakmak demektir. Özürsüz namazı kazaya bırakmak ise câiz değildir.

ZAMANA YEMİN OLSUN ! (1)
12.01.2017

Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahi Rabbil Âlemin

Vessalatü Vesselamü Ale Muhammedinil-Emin

Ve Ale Alihi Sahbihi Ecmain …

Düşünelim; bir gün evimizde TV karşısındayız. Ne dünyamıza ne de ahiretimize yarayacak olan bir programın başında vaktin Azrail’i olmuş onu öldürüyoruz. Bir taraftan da yanımızdaki arkadaşımızla uzun uzadıya ve boş lakırdılardan oluşan muhabbete dalmışız. Geçen namazın, çekilmemiş virdin, yapılacak onlarca işin bizi beklediğini de biliyoruz.

Tam o sırada kapımız çalıyor ve üşene sıkıla kapıya yöneliyoruz. Kapıyı açınca dehşetle gözlerimiz yerinden fırlayacak gibi oluyor. Gelen kişi "hadi toparlan gidiyoruz" diyor. Ve yalvarmaya başlıyoruz "N'olur bir gün daha. Yapılacak çok işim var. Öğleni henüz kılmadım. Sabah namazının kazası duruyor. Hem çocuğu okula kaydettireceğim yarın son gün. Ayrıca çekilecek virdim, okunacak hatmim var..." Kapıdaki zat tüm bunları duymazdan gelerek sizi ensenizden yakaladığı gibi bir daha dönmemek üzere alıp götürüyor. Kapıdaki zat kimdi dersiniz? Cevabını ben vereyim "ÖLÜM MELEĞİ"

Harabat Ehline Hor Bakma !
30.12.2016

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla…
Hamd; âlemleri yoktan var eden yüce Mevla’mız Hazreti Allah (cc)’a, salat ve selam onun habibi Efendimiz (sallahu aleyhi vesellem) e selam onun tertemiz ehli beytine, ashabına, ahbabına ve tüm ümmetine.
 
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim!
Harise ibni Vehb (r.a.)  Allah Resulü (sallahu aleyhi vesellem) Efendimizden şöyle işittiğini naklediyor:
Allah Resulü (sallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu:
“Size cennetlikleri bildireyim mi? 
Onlar hem zayıf oldukları hem de halk tarafından zayıf göründükleri için kimsenin önemsemediği ve fakat şöyle olacak diye yemin etseler, isteklerini Allah’ın gerçekleştireceği kimselerdir. Size cehennemliklerin kimler olduğunu haber vereyim mi? Katı kalpli, kaba, cimri ve kurularak yürüyen kibirli kimseler.(Buhari, Müslim, Tirmizi, İbn-i Mace)
HİCRET EDELİM
27.10.2016

Kardeşlerim!

Hicri 1438 yılına gireli neredeyse bir ay oluyor. Bu yazımda hicretten veya hicri takvimin nasıl bulunduğundan bahsetmeyeceğim elbette. Bunlar da mühim tabi lakin ben hicreti başka bir boyutuyla ele alma düşüncesindeyim. Rabbim tesirli eylesin.

Müslümanlar!

Hicret; dilimize 'göç etmek' şeklinde tercüme edilmiş bir kelimedir. Fakat bu tercüme tam olarak hicretin ne olduğunu anlatma hususunda yetersizdir.

İslami bir tabir olan hicret; "İslam'ı daha iyi yaşayabilmek adına yapılan yer değişikliği" demektir. Bundan kaçmak anlaşılmamalıdır. Çünkü hicretin öncesi vardır fakat kaçmak ani bir eylemdir. Hicret; bir müddet mücadele ettikten sonra başvurulan son çaredir ve uzun süreli değildir. Tıpkı Habeşistan'a yapılan hicret gibi, Medine-i Münevvere’ye yapılan hicret gibi. Buralara hicret eden sahabe-i kiram efendilerimiz daha sonra geri dönmüşlerdir ve mücadeleye devam etmişlerdir. Yani bir nevi iman tohumunu Mekke-i Mükerreme’ye ekmişler ve tohum filizlenene kadar hicret ettikleri yerde kalmışlar daha sonra geri dönmüşlerdir. Kaçmamış, sinmemiş, pısmamışlardır (Allah onlardan razı olsun).

Aşure Günü
10.10.2016

Muharrem ayının onuncu gününe, "Aşûre Günü" denir. Aşûre günü, pek çok önemli hâdise meydana gelmiştir. Hadîs-i şeriflerde anlatıldığı üzere, "Allah Teâlâ, gökleri aşûre günü yaratmıştır. Dağları, denizleri, kalemi, Levh-i Mahfuz'u ve Hazret-i Âdem'i de Aşûre günü yaratmıştır. Âdem -aleyhisselâm-'ı Aşûre günü Cennet'e koydu. İbrâhim -aleyhisselâm-'ı ateşten Aşûre günü kurtardı. Aşûre gününde, oğlunun yerine kurban etmek için ona büyük bir koç verdi. Allah Teâlâ, Firavun'u Aşûre günü boğdu. Eyyûb -aleyhisselâm-'dan belâyı Aşûre günü kaldırdı. Âdem -aleyhisselâm-'ın tevbesini Aşûre günü kabul etti. Dâvud -aleyhisselâm-'ın zellesini Aşûre günü bağışladı. Îsâ -aleyhisselâm- Aşûre günü dünyaya geldi. Kıyâmet kopacağı zaman, Aşûre günü inecektir."


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :