ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Orucun Sevabını Azaltan Şeyler / Cuma Sohbeti
26.06.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Hazreti Allah cc, salat ve selam O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa -sallâllâhu aleyhi ve sellem- e selam onun aline, ashabına, ahbabına, ve tüm ümmeti Muhammed’e.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri böylesine feyizli,  böylesine rahmet pınarlarının cuş’a geldiği bir ramazan ayının cumasında bir araya getiren Mevla’mıza, ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Öyle ki, evveli rahmet, ortası bereket, sonu da cehennemden kurtuluş olan, af, mağfiret, bereket, rahmet, ayı ramazanı şerifi idrak ediyoruz. Rabbimiz ramazanı şeriften hakkıyla istifade edenlerden eylesin. Amin.

Kardeşlerim,

Ramazan demek, kirlenen, gönül âlemimize manevi bakım, onarım yapmak demektir. Yüce Allah cc.kullarına olan rahmetinin, merhametinin bir tecellisi olarak, ramazanı şerifte bizlerin hem zahiren, hem de batınen temizlenmemizi, arınmamızı, berraklaşmamızı, hem maddi hem de manevi bütün günah, isyan, hata, yani bizi rabbimizden uzaklaştıran ne varsa hepsinden kurtulmamız için bir fırsat vermiştir.

 

Bedenin Zekatı Oruç
18.06.2015

Allah Resûlü buyuruyor:

“Oruç cehenneme karşı bir siper mâsiyetlere yani günahlara karşı bir kalkandır. O halde oruçlu kötü söz söylemesin câhilliğe kapılmasın. Eğer bir kimse kendisiyle döğüşür yahut ona söverse derhal iki defâ “Gerçek ben oruçluyum!” desin. Rûhum kudreti elinde bulunan Allâh’a yemin ederim ki, oruçlunun ağzının açlıktan kokması Allah indinde misk kokusundan daha hoş ve temizdir.

Cenâb-ı Hakk şöyle buyurdu: Oruçlu kimse sırf Ben’im için yemesini içmesini, şehvetini terk etmiştir. Oruç, Ben’imdir ve onun sayıya gelmeyen mükâfatını Ben vereceğim. Halbuki diğer ibâdetlerin sevabı on misliyle ödenir.” (Buhârî)

Ramazan orucuna sabır orucu denilmiştir. Sabrın ecri ise Kur’ân-ı Kerîm’in Zümer Sûresi 10. âyetine göre hesapsız olarak verilecektir:

 
Ramazan Ayı Geldi
17.06.2015

Unuttuğumuz Hasletler
16.06.2015

Aziz kardeşlerim,

Rahmetiyle bizleri kuşatan yüce Mevlamız, kullarının cennete gitmeleri için adeta çırpınmaktadır. Yani, Rabbimiz kullarının cennete girmeleri için sayısız sevap yolları ihsan etmiştir. Bugün bu sayısız hayır yollarından birkaç tanesinin müjdesini Efendimiz (s.a.v.) ‘ den öğreneceğiz. Rabbimiz amel etmeyi cümlemize nasip etsin. Âmin

Ebu Hüreyre (r.a.) Hazretleri Fahri Kâinat (s.a.v.)  Efendimizden şöyle rivayet ediyor:

“Her kim bir müminin dünya sıkıntılarından (üzüntülerinden)  bir sıkıntısını giderirse, Allah: O kimsenin kıyamet günü sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir.

Berat Gecesinde Beratını Alabilmek
01.06.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla,

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc ‘a,
Salat ve selam onun habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e,
Selam onun aline ashabına ahbabına ve tüm inananlara.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim;

Manevi iklimin, feyz ve bereket ayı ramazanı şerifin ve bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesinin habercisi ve dahi af ve mağfiretin, günahlardan berat etmenin bir fırsatı olan, mübarek Berat Gecesine erişmenin mutluluğu içerisindeyiz Elhamdulillahi Rabbil âlemin.

Bizler için bulunmaz bir fırsat olan Berat Gecesinin kıymetini iyi bilmeli ve bu gece bütün günahlarımızdan, hatalarımızdan, kusurlarımızdan berat etmeliyiz. Rabbimizin rızasını almak için  ne güzel bir fırsat. Bu fırsatı hiç kaçırmamalıyız.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :