ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Ehli İrfanın Yemek Yeme Adabı
15.02.2014

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. 
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, bu akşam ki sohbetimizde kâinatın iftihar tablosu Efendiler Efendisinden hayat dersleri öğreneceğiz. Onun hayatı bizler için en büyük hayat rehberidir. Bu akşam hayatımıza yön verecek, her zaman bizlere lazım olacak hayat ölçülerini öğrenmiş olacağız. 

Ashabtan birisi Allah Resulü (s.a.v.)'e gelerek şöyle sordu;
"Ey Allah’ın Resulü  (s.a.v.) biz yemek yerken, yiyoruz yiyoruz, ama bir türlü doymuyoruz, diye bu durumlarından şikâyetçi oldu." 
Allah'ın Resulü (s.a.v.)  şöyle buyurdu;
"Sizler herhalde ayrı ayrı kendi başınıza yiyorsunuz yemeklerinizi." 
Ashab;
"Evet ey Allah'ın Resulu"deyince. 
Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdular;
"Sofranın etrafına hepiniz birden toplanınız. Yemeğe başlarken besmele çekiniz. Yemeğiniz böylece bereketli olur. Sizler de inşallah doyarsınız." Buyurdu. (1) 

Cuma Sohbeti
14.02.2014

CUMA SOHBETİ

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla..
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Sultanımız Gavsul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) hazretleri şöyle buyuruyor:

“Her iman sahibi hayatında mutlaka, şu üç şeye dikkat etmelidir;
1- Uyması gereken emirler,
2- Kaçınması gereken yasaklar,
3- Razı olması gereken kader.
Bütün müminlerin söz konusu üç şeyle alakalı durumları, en azından şu şekilde olmalıdır;
1- Gönülleri bunları yerine getirmeye arzulu olmalı,
2- Kendi kendilerine bunları hatırlatmalı,
3 -Ve hayatlarının her anında azalarını bu esaslar çerçevesinde kontrol altında tutmalıdırlar.”(1)
Sevgili kardeşlerim,
Pir hazretleri (k.s.)  bizlere Allah (c.c.) nasıl razı edeceğimizin şifrelerini bildirmektedir. Bizler hiçbir zaman yüce Allah’ımızın emirlerini ihmal etmememiz gerekmektedir. Her daim Rabbimizi razı edecek, Salih ameller peşinde koşmamızı pir hazretleri tavsiye ediyor, zira Allah’ın emirlerine sıkı sıkıya sarılan kul, hem bu dünyada hem de ahrette yüce Allah’ın övdüğü, sevdiği ve “Ey mütmainneye ermiş nefis, sen Rabbinden Rabbinde senden razı olmuştur. Haydi, gir cennetime” hitabına  muhatap olmuş olur.(2)

Huzurdan Yansımalar
07.02.2014

Selamun  Aleykum, 

Merhaba sevgili kardeşlerim, irfanmeclisi.com ailesi olarak bu haftadan sonra muhterem Hoca Efendimiz  ile sizler için özel yapacağımız sorulu  cevaplı sohbetlere yer vereceğiz. Yüce Mevlamıza duamız, bu sohbetlerin faydalı olması. Hem gönül dünyamızda hem de hayatımızda inkişaflara vesile olmasıdır. Rabbim bizleri anlattıklarıyla sizleri de okuyup dinledikleriyle amel eden kullarından eylesin. Amin...

İrfanmeclisi.com - Ömer Faruk ÜZÜM

Muhterem efendim,

Elimde, ehli irfanın zatı alinize  sormamı arzu ettiği bazı sorular var.  Müsadeniz ile sırasıyla sormak isterim.

Akraba Ziyareti
01.02.2014

Rahman ve rahim olan yüce Allah c.c. adıyla başlarım.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; akrabalarımızı aile büyüklerimizi ziyaret etmek, onların hal ve hatırlarını sormak gönüllerini almak, bir müslümanın cennete girmesine sebep olacak amellerinden sayılmıştır. Yüce dinimiz İslam, insanların birbiri arasında ki hukuka çok önem vermiş akrabalık, komşuluk, arkadaşlık, ilişkilerinin her daim canlı tutulmasını, sırayla ilk önce anne baba sonra akraba ziyaretlerinin aksatılmadan yapılmasını onların gözetilmesini emir buyurmuştur.

Üç Güzel Haslet
28.01.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Uzun bir aradan sonra irfanmeclisi.com da tekrar beraberiz, çalışmalarımızın yoğunluğundan dolayı sizleri biraz ihmal ettik, bu fakire haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.

Sevgili kardeşlerim, insanoğlu bu dünyada misafirdir,  bir gün misafirliği bitecek ve uzunca bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculukta başına neler gelecektir, neler görecek neler yaşayacaktır, bunları bilmemektedir. Ancak bu konuları ve yolculuğu sevgili peygamberimiz (s.a.v.) bize haber vermekte ve kuran bizim yol hazırlığı yapmamızı istemektedir. Nasıl ki bir yolculuğa çıkacağımız vakit bütün yol hazırlığımızı yapıyor isek ahiret yolculuğumuz için de hazırlık yapmalıyız.En önemlisi bu yolculuğa ne zaman çıkacağımızın saatini gününü âlemlerin rabbi olan hazreti Allah cc. Bilmektedir. Öyleyse her an bu yolculuğa çıkacakmış gibi hazırlıklı olmalıyız, bu hakikatten hiç kimsenin kurtulma şansı bulunmamaktadır. Hazreti Allah cc kuranı kerim de “ Külli nefsin zaigatül mevt “ [1]her canlı mutlaka ölümü tadacaktır”. Buyurmaktadır.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :